Dowiedz się, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wszczepienia implantu zęba!

Współczesna stomatologia rozwija się niezwykle dynamicznie, oferując rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były nieosiągalne. Jednym z takich rozwiązań są implanty dentystyczne – innowacyjna metoda uzupełniania brakującego uzębienia. Chociaż implanty zapewniają estetyczny uśmiech, ważne jest zrozumienie, kto jest odpowiednim kandydatem do ich wszczepienia. Zapraszamy do lektury!

Komu można wszczepić implant zęba? 

Implanty stomatologiczne są zalecane osobom, które utraciły jeden lub więcej zębów, ale kto dokładnie kwalifikuje się do takiego zabiegu? Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia implantacji. Decyzja o wszczepieniu implantu zawsze należy do lekarza stomatologa, który przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. 

Stan zdrowia pacjenta – kluczowy aspekt 

Kluczowym aspektem, który jest brany pod uwagę, jest stan zdrowia pacjenta. Choroby, takie jak cukrzyca czy wady serca, mogą zaburzać proces gojenia się ran. Pacjenci z tego typu schorzeniami muszą znajdować się pod stałą opieką lekarską.

Znaczenie stanu jamy ustnej 

Równie istotny jest stan jamy ustnej pacjenta. Zdrowa błona śluzowa oraz brak stanów zapalnych kości i obszarów okołokostnych są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. Dodatkowo, istotna jest odpowiednia grubość i wysokość kości wyrostka zębodołowego, co jest kluczowe dla utrzymania implantu.

Jak szybko zanika kość po wyrwaniu zęba? 

Ciekawym aspektem jest fakt, że po usunięciu zęba, kość zaczyna ulegać zanikowi. W pierwszym roku zanika aż 25% kości, a w każdym kolejnym roku - o 1% więcej. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie implantacji jak najszybciej po utracie zęba. W razie potrzeby, lekarz może zaproponować rekonstrukcję kości na podstawie dokładnej analizy zdjęć rentgenowskich.

Implanty stomatologiczne to fantastyczne rozwiązanie dla wielu pacjentów. W Synus Clinic każdy pacjent może liczyć na profesjonalną diagnozę i opiekę, zapewniającą bezpieczeństwo i komfort podczas całego procesu wszczepiania implantu zęba.

recepcja