Dlaczego warto rozważyć implanty?

Implanty są uważane za jedne z najlepszych wypełnień protetycznych dostępnych we współczesnej stomatologii. Dla pacjentów są szansą na odzyskanie pełnego, pięknego uśmiechu.

Implanty są uważane za jedne z najlepszych wypełnień protetycznych dostępnych we współczesnej stomatologii. Dla pacjentów są szansą na odzyskanie pełnego, pięknego uśmiechu. Uzębienie, które zostanie w ten sposób uzupełnione, wygląda niezwykle naturalnie. Implanty są w pełni dopasowywane do naturalnych zębów pacjenta, tak pod kątem odcienia, jak i kształtu czy wielkości. Ponadto, po osadzeniu na wkrętach umieszczonych w kości, korony protetyczne zyskują niezwykłą stabilność, są mocne i zachowują się niemal tak, jak zęby prawdziwe. Oczywiście zazwyczaj potrzeba nieco czasu, aby przyzwyczaić się do „ciała obcego” w jamie ustnej, jednak dobrze przeprowadzona rehabilitacja protetyczna umożliwi szybki powrót do pełnej sprawności i mobilności narządu żucia.

Dobrze wiedzieć o tym, że implantologia nawigowana daje jeszcze więcej możliwości. Szablony z powodzeniem można wykorzystać również do rekonstruowania uszkodzonych zębów czy elementu kości szczęki poprzez ich scalenie. Zaawansowane możliwości, jakie stwarza implantologia na szablonach trójwymiarowych to szansa dla wielu osób, które z powodu całkowitego braku zęba czy jego niedoskonałości straciły radość życia i pewność siebie.recepcja