Czy zakładanie implantów jest skomplikowane?

Proteza na implantach jest powszechnie uważana za jedno z najskuteczniejszych i najlepszych rozwiązań w przypadku braków w uzębieniu. Ten rodzaj odbudowy protetycznej zapewnia najbardziej naturalny efekt, trwałość oraz estetyczny uśmiech na długie lata.

Proteza na implantach jest powszechnie uważana za jedno z najskuteczniejszych i najlepszych rozwiązań w przypadku braków w uzębieniu. Ten rodzaj odbudowy protetycznej zapewnia najbardziej naturalny efekt, trwałość oraz estetyczny uśmiech na długie lata.

Rodzaje protez

W przypadku znacznych braków w uzębieniu lub całkowitego braku zębów, istnieją różne rozwiązania, które mogą poprawić komfort życia. Dwa główne rodzaje protez to protezy ruchome i protezy stałe. Te pierwsze to tradycyjne rozwiązanie, które można swobodnie wyjmować z ust. Choć poprawiają walory estetyczne i są dość funkcjonalne, mają pewne wady, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu.

Protezy stałe na implantach to doskonała alternatywa dla tradycyjnych protez ruchomych. Są mocowane na implantach dentystycznych, które są trwale osadzone w kości szczęki lub żuchwy. Dzięki temu brak możliwości samodzielnego wyjęcia ich z ust. Protezy stałe na implantach zapewniają większą trwałość, komfort oraz naturalny wygląd. Pacjenci mogą cieszyć się lepszą funkcjonalnością, a także mają możliwość spożywania różnorodnych pokarmów bez większych ograniczeń.

Jak skonstruowane są implanty?

Implanty zębowe skonstruowane są zazwyczaj z tytanu lub cyrkonu, które nasz organizm odbiera jako neutralne. To niewielkie "śrubki", które wszczepiane są w kość szczęki — miejsca po utraconych zębach. Wyjątkowa stabilność protezy opartej na tych elementach polega na tym, że nasz organizm traktuje implanty jak część własnego ciała. Tkanka kostna obrasta je, nadając ugruntowanie podobne do naturalnych zębów stałych. Zamontowana w ten sposób proteza stała uniemożliwia wypadnięcie lub przesunięcie.

Czy implanty zapobiegają zanikowi kości? 

Dzięki zastosowaniu implantów zębowych można zapobiec zanikowi kości. Proteza oparta na implantach umożliwia właściwe obciążenie kości szczęki. W przeciwieństwie do protez tradycyjnych nie powoduje ona utraty podparcia policzków, nie powstają na nich bruzdy i zmarszczki. Proteza na implantach nie zawiera również elementów blokujących podniebienie w konstrukcji szczęki. Dzięki temu, pacjent może w pełni odczuwać smaki i spożywać różne produkty o różnych konsystencjach i stopniach twardości, takie jak jabłka czy orzechy. Protezy stałe na implantach stanowią nowoczesne i skuteczne rozwiązanie dla osób z brakami w uzębieniu, zapewniające trwałość, wygodę i estetykę.

recepcja