ClearCorrect - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego uśmiechu!

Istnieją powody, dla których nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze stanu swojego uzębienia, a piękny uśmiech to marzenie. Teraz można je spełnić, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje dzisiejsza ortodoncja. Jednym z dyskretnych i wygodnych sposobów na prostowanie zębów są nakładki ClearCorrect.

Istnieją powody, dla których nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze stanu swojego uzębienia, a piękny uśmiech to marzenie. Teraz można je spełnić, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje dzisiejsza ortodoncja. Jednym z dyskretnych i wygodnych sposobów na prostowanie zębów są nakładki ClearCorrect.
 
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

 

 

Czym są nakładki ClearCorrect?

Nazywane także przezroczystymi nakładami ortodontycznymi, są systemem terapii ortodontycznej, która opiera się na indywidualnie dostosowanych do pacjenta nakładkach, pozwalających stopniowo przesuwać zęby do zamierzonej pozycji. To nowatorskie podejście do prostowania zębów staje się coraz bardziej popularne ze względu na skuteczność i komfort noszenia.

 

Działanie nakładek ClearCorrect

Podczas wizyty ortodonta ocenia stan jamy ustnej i uzębienia. Ustala wówczas, czy zastosowanie nakładek ClearCorrect będzie odpowiednim rozwiązaniem dla pacjenta. Kolejnym etapem jest badanie, zdjęcia rentgenowskie i skanowanie cyfrowe w celu uzyskania szczegółowego obrazu uzębienia. Pozwala to opracować spersonalizowany plan leczenia.

Dzięki zebranym informacjom, stworzyć można sekwencję nakładek ClearCorrect w zaawansowanym oprogramowaniu komputerowym. Każda z nakładek jest kolejnym etapem leczenia - zostaje dostosowana do kształtu i położenia zębów w konkretnym momencie. Zastosowanie specjalnego, przezroczystego materiału sprawia, że nakładki są praktycznie niewidoczne podczas noszenia.

Pacjent po otrzymaniu zestawu nakładek jest informowany, jak je poprawnie stosować. Nakładki są wymieniane, a więc należy je nosić przez określony czas, przed przystąpieniem do następnej nakładki. Ważne są także regularne wizyty u ortodonty, który będzie monitorować postęp leczenia. Lekarz wysyła też cały plan leczenia w formie wizualizacji 3D, którą można otworzyć na smartfonie. W ten sposób plan leczenia jest łatwo dostępny w każdej chwili.

 

Niewidoczne, wygodne i skuteczne - zalety korzystania z nakładek ClearCorrect

Nakładki ClearCorrect to przede wszystkim wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych aparatów stałych. Są praktycznie niewidoczne, co sprawia, że pacjenci mogą korzystać z prostowania zębów, nie obawiając się ewentualnych kompleksów związanych z tradycyjnymi aparatami. Są również wygodne w noszeniu, nie powodując podrażnień jamy 

Nakładki można także w łatwy sposób zdejmować. Pacjenci mogą je zdjąć podczas jedzenia, picia i czyszczenia zębów, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. 

Warto podkreślić, że nakładki ClearCorrect nie są odpowiednie dla każdego pacjenta. Są skuteczne w przypadku lekkich i umiarkowanych wad zgryzu, takich jak: krzywe zęby, szczeliny międzyzębowe czy przekrzywienia. W bardziej zaawansowanych przypadkach ortodonta może zalecić tradycyjny aparat stały. Należy to jednak skonsultować ze specjalistą.

 

Nakładki ClearCorrect w Bydgoszczy - poznaj opinie pacjentów Synus Clinic!

recepcja