Na czym polega odbudowa kości pod implant?

Implanty stomatologiczne to rewolucja w leczeniu braków w uzębieniu. Pozwalają pacjentom odzyskać trwałe i estetyczne rozwiązania. Jednak nie zawsze wszczepienie implantu jest od razu możliwe. Niektórzy pacjenci mogą wymagać odbudowy kości pod implanty.

Czym jest odbudowa kości pod implanty?

Odbudowa kości, znana również jako augmentacja kostna, to proces mający na celu przywrócenie odpowiedniej ilości i jakości kości w obszarze, gdzie planuje się umieścić implant. Jest to niezbędny krok, który zapewni solidną podstawę dla implantu, co przełoży się na jego stabilność i trwałość.

Jakie są metody odbudowy kości?

Istnieje kilka różnych metod odbudowy kości, zależnych od indywidualnych warunków pacjenta. Jedną z nich jest przeszczep kości, gdzie fragment kości pobierany jest z innego obszaru ciała pacjenta lub od dawcy. To rozwiązanie jest skuteczne, ale wymaga dodatkowego angażującego zabiegu.

Inną opcją są materiały augmentacyjne, takie jak kości syntetyczne, hydroksyapatyt czy kolagen. Te substancje mają na celu stymulowanie wzrostu nowej kości, eliminując konieczność pobierania kości z innych miejsc.

Kiedy konieczna jest odbudowa kości?

Odbudowa kości jest zazwyczaj zalecana w przypadku, gdy pacjent ma niewystarczającą ilość naturalnej kości w miejscu, gdzie planowany jest implant zębowy. Może to być spowodowane utratą zębów, chorobami przyzębia, czy nawet długotrwałym noszeniem protez, co prowadzi do zaniku kości.


Implanty w Bydgoszczy - Synus Clinic


 

Dlaczego odbudowa kości pod implant jest ważna?

Odbudowa kości pod implanty to kluczowy etap przygotowawczy, który zapewnia pacjentom, że ich implanty będą trwałe i funkcjonalne. Dzięki nowoczesnym metodom i technologiom, stomatolodzy mogą przywracać zdrowy i piękny uśmiech swoim pacjentom. 

Przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantu, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym dentystą, który oceni stan jamy ustnej i zaleci odpowiednie kroki przygotowawcze, w tym ewentualną odbudowę kości.

recepcja