Zabieg ICON – infiltracja płynną żywicą

Zbilansowana i pełnowartościowa dieta ma wpływ na stan naszego uzębienia. W wyniku niedoboru minerałów na powierzchni szkliwa mogą powstać odbarwienia, które świadczą o odwapnieniu zębów. Aby uniknąć demineralizacji szkliwa, należy spożywać posiłki bogate w wapń, a także dbać o higienę jamy ustnej. Co jednak zrobić w przypadku, gdy już dojdzie do demineralizacji? Poznaj innowacyjną i niezwykle skuteczną metodę usunięcia odwapnień, czyli zabieg ICON.

Zabieg ICON – czym jest i kto może z niego skorzystać?

Zabieg ICON to metoda usunięcia białych przebarwień z powierzchni zębów powstałych w wyniku demineralizacji szkliwa. Zanim jednak dojdzie do powstania odwapnień, zabieg ICON jest stosowany w stomatologii zachowawczej jako zabieg profilaktyczny przeciwdziałający próchnicy początkowej. Zastosowanie płynnej żywicy zapobiega dalszemu rozwojowi próchnicy i uszkodzeniom głębszych tkanek zęba.

Z zabiegu ICON może skorzystać każdy, ponieważ jest delikatny i mało inwazyjny. Zaleca się go szczególnie osobom, które skończyły leczenie aparatem ortodontycznym i chcą wzmocnić oraz wygładzić swoje zęby.

Jak wygląda zabieg ICON krok po kroku?

Około dwóch tygodni przed zabiegiem usunięcia odwapnień szkliwa zaleca się wykonanie wybielania zębów, a także rezygnacja z mycia zębów pastą zawierającą fluor.

Zabieg infiltracji żywicą dentysta rozpoczyna od założenia koferdamu. Następnie na powierzchnię zębów nanosi preparaty otwierające pory szkliwa i usuwające wodę z kanalików. Kolejnym etapem jest nałożenie dwa razy preparatu ICON na czas ok. 3 minut. Na koniec stomatolog przechodzi do polerowania szkliwa. Cały proces trwa około godziny w zależności od zmian na szkliwie. Efekty zabiegu możemy obserwować w pełni po upłynięciu tygodnia. Tak jak w przypadku wybielania, po zabiegu ICON należy stosować tzw. białą dietę.

Infiltracja płynną żywicą – zapomnij o borowaniu!

Zabieg ICON stosuje się po to, aby zachować zdrowy i piękny uśmiech, bez konieczności borowania zębów. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty zauważysz dzięki połączeniu infiltracji płynną żywicą z właściwą higieną jamy ustnej, a także zdrową dietą bogatą w cenne minerały.

recepcja