All-on-4 z wykorzystaniem mostów na bazie tlenku cyrkonu i porcelany

Zdrowe i piękne zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu i zdrowia ogólnego. Niestety, nadal wiele ludzi boryka się z problemami uzębienia, które mogą znacząco wpływać na jakość życia. Uzyskanie pięknego uśmiechu są możliwe dzięki zaawansowanym technikom rekonstrukcji uzębienia, a m.in. All-on-4.

Czym jest technika All-on-4?

Technika All-on-4, znana również jako "wszystkie zęby na 4 implantach", to innowacyjna metoda przywracania uzębienia. Umożliwia pacjentom z uszkodzonymi lub brakującymi zębami powrót do pełnego i pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania protez. Kluczowym elementem tej techniki są implanty, które są trwale osadzone w szczęce i żuchwie pacjenta.

All-on-4 opiera się na zastosowaniu czterech implantów, które służą jako mocna i stabilna podstawa dla mostów protetycznych. Te mosty, wykonane z tlenku cyrkonu i porcelany, są mocowane na implantach, tworząc trwałą rekonstrukcję uzębienia.

Zalety techniki All-on-4

Implanty stanowią trwałą podstawę dla mostów protetycznych i zapewniają nie tylko stabilność, ale również bardzo dobrą trwałość całej rekonstrukcji uzębienia. Warto podkreślić, że implanty są wykonane z materiałów biokompatybilnych, a to oznacza, że są dobrze tolerowane przez organizm. Implanty stają się częścią struktury kostnej, co dodatkowo zwiększa ich stabilność.

Mosty protetyczne, wykonane z tlenku cyrkonu i porcelany, nie tylko są trwałe, ale także wyjątkowo estetyczne. To materiały, które charakteryzują się naturalnym wyglądem, co sprawia, że są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. 

Kolejną znaczącą korzyścią tej techniki jest brak konieczności korzystania z tradycyjnych protez, które czasami mogą przesuwać się podczas żucia lub mówienia. All-on-4 eliminuje te problemy, ponieważ mosty są trwale zamocowane na implantach.

Przywracanie pełnej zdolności do żucia i mówienia to kluczowy aspekt poprawy jakości życia pacjentów. Dzięki rekonstrukcji uzębienia przy użyciu techniki All-on-4, osoby dotknięte problemami z zębami mogą wrócić do normalnej diety i cieszyć się pełnym spektrum smaków. Dodatkowo, brak niedoskonałości protez czy problemów z ich stabilnością sprawia, że pacjenci odzyskują pewność siebie i komfort w codziennym życiu.

Niezwykle istotnym aspektem jest także czas, w jakim można osiągnąć pełny uśmiech dzięki technice All-on-4. W przeciwieństwie do niektórych innych metod, ta technika pozwala na szybką rekonstrukcję uzębienia.

Proces rekonstrukcji uzębienia przy użyciu All-on-4

Proces rozpoczyna się od konsultacji u stomatologa lub chirurga stomatologicznego. Lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta i decyduje, czy technika All-on-4 jest odpowiednia. Następnie planuje się zabieg implantacji.

W trakcie zabiegu chirurg osadza cztery implanty w szczęce lub żuchwie pacjenta. Implanty stanowią trwałą podstawę dla mostów protetycznych. Po zabiegu, pacjentowi przysługuje krótki okres rekonwalescencji, ale już po kilku dniach można cieszyć się nowym uśmiechem.

Następnie zostają wykonane wyciski zębów, które służą do precyzyjnego dostosowania mostów na bazie tlenku cyrkonu i porcelany. Po zakończeniu prac protetycznych mosty są trwale zamocowane na implantach, tworząc piękny i funkcjonalny uśmiech.

Zapraszamy na pełną fotorelację z wykonywanego zabiegu przez dr Kamila Zidanarecepcja