Implantologia nawigowana – czym jest, jaki daje efekt?

Szukasz najlepszego sposobu na wypełnienie ubytków w uzębieniu? Prawdopodobnie miałeś już okazję spotkać się z pojęciem „implantologia nawigowana”. Jest to usługa, która polega na przygotowaniu szablonów trójwymiarowych, na bazie których wykonuje się implanty zębowe. Mówiąc w dużym uproszczeniu – zastosowanie nowoczesnej technologii komputerowej, pozwala na szybsze, bardziej precyzyjne i mniej bolesne wszczepienie implantów. Jednych z najsolidniejszych i najbardziej zbliżonych do naturalnych zębów wypełnień wykonanych z wysokiej jakości komponentów.

Czym charakteryzuje się implantologia nawigowana?

Już samą implantologię uważa się za duże osiągnięcie współczesnej medycyny. Jej bardziej zaawansowana wersja, czyli implantologia nawigowana jest uznawana za jeszcze lepszą i wartą rozważenia. Wynika to głównie z faktu, że zabieg z wykorzystaniem szablonów opracowywanych komputerowo przebiega sprawniej, bardziej precyzyjnie i wreszcie, co istotne dla pacjenta, powoduje mniejszy dyskomfort oraz wywołuje tylko niewielkie krwawienie. Właśnie z tego względu warto rozważyć indywidualne dopasowanie wypełnień, aby odpowiadały konkretnym potrzebom danego pacjenta.

Robi się to na bazie wycisków i skanów obrabianych w nowoczesnych programach komputerowych, w tym CAM/CAD. Interpretacja uzyskanych wyników w połączeniu z przeglądem jamy ustnej pacjenta oraz wywiadem pozwala zaplanować leczenie, zwłaszcza liczbę wszczepów, sposób ich rozmieszczenia (kąt, głębokość). Niezwykle dokładny model trójwymiarowy to prototyp – na jego podstawie frezuje się szablon.

Dlaczego warto rozważyć implanty?

Implanty są uważane za jedne z najlepszych wypełnień protetycznych dostępnych we współczesnej stomatologii. Dla pacjentów są szansą na odzyskanie pełnego, pięknego uśmiechu. Uzębienie, które zostanie w ten sposób uzupełnione, wygląda niezwykle naturalnie. Implanty są w pełni dopasowywane do naturalnych zębów pacjenta, tak pod kątem odcienia, jak i kształtu czy wielkości. Ponadto, po osadzeniu na wkrętach umieszczonych w kości, korony protetyczne zyskują niezwykłą stabilność, są mocne i zachowują się niemal tak, jak zęby prawdziwe. Oczywiście zazwyczaj potrzeba nieco czasu, aby przyzwyczaić się do „ciała obcego” w jamie ustnej, jednak dobrze przeprowadzona rehabilitacja protetyczna umożliwi szybki powrót do pełnej sprawności i mobilności narządu żucia.

Dobrze wiedzieć o tym, że implantologia nawigowana daje jeszcze więcej możliwości. Szablony z powodzeniem można wykorzystać również do rekonstruowania uszkodzonych zębów czy elementu kości szczęki poprzez ich scalenie. Zaawansowane możliwości, jakie stwarza implantologia na szablonach trójwymiarowych to szansa dla wielu osób, które z powodu całkowitego braku zęba czy jego niedoskonałości straciły radość życia i pewność siebie.

Skontaktuj się

Zapraszamy do Synus Clinic – nowoczesnej klinki stomatologicznej.
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i umów wizytę, by zadbać o swoje zdrowie i cieszyć się pięknym uśmiechem!

Rejestracja
666 667 707
rejestracja@synusclinic.pl
Pn - Pt: 10:00 -18:00
ul Fordońska 144, 85-752 Bydgoszcz
Pełny kontakt