Zastosowanie szablonów chirurgicznych w implantologii nawigowanej

Obecnie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii stają się coraz bardziej zaawansowane i profesjonalne. To dlatego stosuje się trójwymiarowe szablony, które umożliwiają niezwykle precyzyjne przygotowanie, a następnie osadzenie wypełnień w ubytkach zębowych. Wszystko odbywa się na podstawie skanu komputerowego oraz wyniku badania tomograficznego. Dają one pełen obraz jamy ustnej pacjenta i pozwalają na wyfrezowanie idealnych szablonów chirurgicznych.

Implanty zębowe – nowoczesna forma wypełniania

Implant to rodzaj mocnej śruby, która jest umieszczana w dziąśle i zastępuje korzeń zęba. Mocuje się go do kości żuchwy albo szczęki i na niej osadza się koronę protetyczną. Tego typu zabieg przebiega niemal bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym, przy niewielkim ubytku krwi. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu, jego dolegliwości bólowe są nieznaczne, a do zdrowia i pełnej formy wraca szybko. Szczególnie gdy zdecyduje się na rehabilitację narządu żucia, która pomaga w odzyskaniu sprawności.

Wypełnianie ubytków w uzębieniu – krok po kroku

Jeżeli pacjent korzysta z usług nowoczesnego gabinetu stomatologicznego, to prawdopodobnie będzie miał możliwość wybrania najnowocześniejszego zabiegu. Jest to implantologia nawigowana. Zobacz, jak przebiega cała procedura krok po kroku:

  • pobierany jest wycisk z jamy ustnej pacjenta i wykonuje się badanie tomograficzne,
  • dentysta na tej podstawie opracowuje indywidualny plan leczenia,
  • tworzony jest model stanowiący bazę dla właściwego szablonu chirurgicznego z nawierconymi otworami i tulejami,
  • wykonywany jest zabieg osadzenia implantów – jest on mało inwazyjny, odbywa się po wcześniejszym osadzeniu szablonu i natychmiastowym dopasowaniu go do kształtu tkanek jamy ustnej,
  • dentysta wykonuje nawierty, na podstawie których osadza implanty pod odpowiednim kątem i na podanej głębokości,
  • na implancie osadza się koronę protetyczną, czyli wypełnienie przejmujące wszystkie funkcje utraconego zęba.

Zalety implantów i szablonów chirurgicznych

Z uwagi na to, że implanty są zabiegiem dającym najlepsze rezultaty i powodującym najmniejszy dyskomfort dla pacjenta, są coraz chętniej wybierane. Szczególnie implantologia nawigowana jest warta rozważenia. Cały proces zgodnie z indywidualnym planem protetycznym opracowanym dla danego pacjenta. Z uwagi na dokładne planowanie i przygotowywanie do zabiegu, nie ma ryzyka, że w trakcie zajdą jakieś komplikacje, które sprawią, że trzeba będzie improwizować i szukać szybkich, alternatywnych rozwiązań.

Symulacja 3D jest w tym niezastąpiona. To ona daje pełen obraz – gdzie i na jaką głębokość wykonać nawiert, aby pacjent nie cierpiał niepotrzebnie i nie stracił zbyt dużo krwi. Dentysta zna już kąt i głębokość osadzenia implantu, który jest wsuwany w przygotowane prowadnice jeszcze zanim przystąpi do zabiegu.

Komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu, szybki powrót do pełnej sprawności, niewielki stopień ingerencji, a także odtworzenie zęba w taki sposób, że niemal niczym nie różni się od pozostałych – implantologia nawigowana ma wiele zalet, które w naszym kraju są dopiero odkrywane. Warto skonsultować się z dobrym chirurgiem przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tej formy leczenia.

Skontaktuj się

Zapraszamy do Synus Clinic – nowoczesnej klinki stomatologicznej.
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i umów wizytę, by zadbać o swoje zdrowie i cieszyć się pięknym uśmiechem!

Rejestracja
666 667 707
rejestracja@synusclinic.pl
Pn - Pt: 10:00 -18:00
ul Fordońska 144, 85-752 Bydgoszcz
Pełny kontakt