Który rodzaj wybielania zębów jest lepszy?

Gdy chodzi o poprawę uśmiechu i uzyskanie białych, promiennych zębów, wiele osób zastanawia się nad dwiema głównymi metodami: wybielaniem laserowym i nakładkowym. Obie metody mają swoje zalety i są skuteczne w uzyskaniu pożądanych rezultatów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu rozwiązaniom, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję! 

Wybielanie laserowe — zalety 

Wybielanie laserowe to szybka i skuteczna metoda poprawy koloru zębów, która wykorzystuje energię światła laserowego do aktywacji żelu wybielającego. Wybielanie laserowe może dać szybkie rezultaty, często już po jednej wizycie u dentysty. Dzięki kontrolowanemu światłu laserowemu możliwe jest precyzyjne skupienie się na obszarach wymagających wybielenia, co może prowadzić do równomiernego efektu. Procedura jest zazwyczaj bezbolesna, a pacjenci zazwyczaj nie odczuwają dyskomfortu. 

Wybielanie nakładkowe — zalety 

Wybielanie nakładkowe, nazywane również domowym wybielaniem, polega na noszeniu przez pewien czas nakładek wypełnionych specjalnym żelem wybielającym. Nakładki mogą być stosowane w domu, co daje pacjentom większą kontrolę nad procesem i wygodę w dostosowaniu go do swojego rozkładu dnia czy godzin pracy. Pacjenci mogą kontrolować czas noszenia nakładek oraz intensywność wybielania, co pozwala im dopasować procedurę do swoich indywidualnych potrzeb i uniknąć nadmiernego obciążenia dla zębów. Wybielanie nakładkowe jest mniej inwazyjne niż wybielanie laserowe, co może być korzystne dla osób o wrażliwych zębach lub dziąsłach.

Wybór między wybielaniem laserowym a nakładkowym zależy od preferencji pacjenta, jego budżetu, oraz stanu zdrowia jamy ustnej. Zarówno wybielanie laserowe, jak i nakładkowe, mają swoje zalety i są skuteczne w uzyskaniu pożądanego efektu.

W Synus Clinic nie musisz wybierać! Specjalnie dla was przygotowaliśmy połączenie dwóch niezwykle skutecznych metod wybielania. Intensywna terapia wybielająca łączy w sobie dwa typy wybielania: gabinetowe i nakładkowe. W zależności od pożądanego efektu specjalista dobiera rodzaj preparatu i czas trwania wybielania gabinetowego, a także ilość preparatu do samodzielnego stosowania w domu. Koszt dwuetapowego wybielania wynosi 1800 zł.

recepcja